TANIEC TOWARZYSKI

Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska

Polskie pary wygrywają!

Dodano: 2022-06-12 | 23:27:17


Pierwsze miejsca w międzynarodowych turniejach WDSF, będących w programie Gliwice Dance Festivalu, przypadły polskim parom: Dariuszowi Myćka i Madarze Freinberga oraz Bartoszowi Lewandowskimu i Annie Wałachowskiej.


Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska
foto: Adam Socik / TwistService.PL
foto ilustracyjne


Głównymi konkurencjami międzynarodowego Gliwice Open Festivalu były turnieje WDSF International Open Standard i Latin. W obu konkurencjach zwycięstwo odniosły polskie pary. W stylu latynoamerykańskim zwyciężyli Bartosz Lewandowski i Anna Wałachowska, zaś w standardowym - Dariusz Myćka i Madara Freiberga.

W stylu Latin wśród 62. startujących par, z Polski, zgłosiło swój udział zaledwie 6. par. Kolejna polska para - Hubert Krysztofiński i Maja Malczak, została sklasyfikowana na 13. miejscu, w ćwierćfinale. W 11-osobowym panelu sędziowskim Polskę reprezentował Jarosław Marzec.

W stylu standardowym startowało 48. par i, łącznie, 10. polskich par. Kolejna polska para - Jakub Sawicki i Dagmara Miłek zajęła 9. miejsce w półfinale, zaś 4. pary w ćwierćfinale zostały sklasyfikowane na miejscach:
  • Marcin Kleist i Wiktoria Pastwa - 14. miejsce,
  • Jarosław Biernat i Ewa Sitarz - 19.-21. miejsce,
  • Michał Salwin i Marta Dziashkevich - 19.-21. miejsce,
  • Tomasz Depczyński i Aleksandra Kołodziej - 22.-24. miejsce.

Podobnie jak w stylu Latin, międzynarodowy panel składał się z 11-tu sędziów, wśród których Polskę reprezentowali Robert Wota i w roli Chairpersona - Marek Chojnacki.

Wyniki:
Dariusz Myćka i Madara Freiberga - historia taneczna pisana na TwistService.PL:

Dziś jest
25 lipca 2024

KLUB KIBICA