TANIEC TOWARZYSKI

WDO Mistrzowie Świata Amatorów Latin - Tomaszów Mazowiecki 2024

Mistrzostwa Świata w Tomaszowie Mazowieckim

Dodano: 2024-04-18 | 12:42:19


W mistrzowskim weekendzie była także przestrzeń dla Mistrzów Świata, którzy wyłonieni zostali w Tomaszowie Mazowieckim - na scenie federacji World Dance Organisation (WDO).


WDO Mistrzowie Świata Amatorów Latin
foto: Tomasz Reindl


W podzielonym i rozdrobnionym świecie tańca towarzyskiego mistrzów jest tylu ile światowych organizacji, federacji, nie wspominając o mistrzach poszczególnych kategorii i styli. Miniony - mistrzowski weekend, był tego dobitnym przykładem, kiedy o tytuły mistrzów rywalizowały pary taneczne federacji WDC, WDSF i WDO. Niestety, nie wszyscy na jednym wspólnym parkiecie, lecz każda federacja osobno.

Obok Berlina, czy Kiszyniowa, w Polsce także powiało wielkim tanecznym światem i turniejami mistrzowskiej rangi. W Ostródzie spotkali się Seniorzy z licencjami WDSF, zaś w Tomaszowie Mazowieckim - trzeci rok z rzędu - pary tańczyły o miano najlepszych, tym razem, o tytuły WDO Mistrzów Świata w kategoriach:
  • Amatorów Latin,
  • Młodzieży poniżej 19 lat - Standard,
  • Juniorów poniżej 16 lat - Latin i Standard

oraz WDO Mistrzów Europy:
  • Młodzieży poniżej 19 lat - Latin,
  • Młodzieży Starszej poniżej 21 lat - Standard.

Joel Lopez i Kristina Bespechnova

Joel Lopez i Kristina Bespechnova
foto: Tomasz Reindl

WDO Mistrzami Świata Amatorów Latin zostali reprezentanci Hiszpanii - Joel Lopez i Kristina Bespechnova. Tytuł I Wicemistrzów przypadł Lorenzo Magnante i Beatrice Fabi (Włochy), a II Wicemistrzami zostali Polacy - Piotr Świątkowski i Oliwia Tracz. Barwy Polski reprezentowali także Serhii Ahvanian i Yuliia Zhukova, którzy zajęli 5. miejsce.

Piotr Świątkowski i Oliwia Tracz

Piotr Świątkowski i Oliwia Tracz
foto: Tomasz Reindl

Wśród 33. startujących par byli reprezentanci Hiszpanii, Włoch, Czech, Ukrainy, Litwy, Irlandii i Polski.


WDO Mistrzami i I Wicemistrzami Świata Młodzieży Standard zostały pary reprezentujące Polskę: Maksymilian Serafin i Weronika Majerowska oraz Witold Onisk i Kateryna Synenko, a na trzecim, mistrzowskim, stopniu podium stanęli reprezentanci Wielkiej Brytanii - Kyrylo Novikov i Tallulah Wilkinson.


W turnieju WDO Mistrzostw Świata Juniorów Latin najlepszy wynik - tytuł II Wicemistrzów Świata - dla Polski wytańczyli Arsenii Ulich i Weronika Gajek. Przed nimi na podium stanęli: Lukas Jasinevicius i Meida Kybartaite z Litwy oraz Davide Borza i Saoirse Merrigan z Irlandii.


WDO Mistrzostwa Świata Juniorów Standard, to 6-te miejsce Gustawa Piec i Michaliny Sidor, najlepszej z polskich par. Finał tej konkurencji należał do par z Ukrainy i jednej z Litwy.Z kolei WDO Mistrzostwa Europy odbyły się w dwóch kategoriach: Młodzieży Latin i Młodzieży Starszej Standard.

Antoni Pacan i Nikola Bilińska wytańczyli dla Polski tytuł WDO Wicemistrzów Europy Młodzieży Latin. Na podium stanęli w otoczeniu par ukraińskich: Mistrzów Europy - Vladyslava Radchenko i Poliny Teteruk oraz II Wicemistrzów - Kyrylo Zhurenko i Yevanheliny Linnik.

Natomiast w konkurencji WDO Mistrzostw Europy Młodzieży Starszej Standard, polskie pary "opanowały" cały finał, a na podium stanęli:
  1. Maksymilian Serafin i Weronika Majerowska
  2. Michał Tarnowski i Olga Piejko
  3. Witold Onisk i Kateryna Synenko.

Wyniki:


Ice Arena Cup 2024 - sędziowie

Sędziowie ICE ARENA CUP 2024
foto: Tomasz Reindl

Przed rokiem na TwistService.PL pisaliśmy:
Tomaszów Mazowiecki, w tańcu towarzyskim, to przede wszystkim Szkoła Tańca CANTINERO i jej założyciel Grzegorz Rybicki i kontynuujący dzieło ojca - Jakub Rybicki, zaś Ice Arena Cup to ich kolejne dzieło, po cyklicznych szkoleniach - CANTINERO Camp, organizowanych od bardzo wielu lat, na które zapraszali najlepszych z najlepszych trenerów świata tańca towarzyskiego.

Tegoroczne święto tańca w Tomaszowie Mazowieckim odbywa się już po raz trzeci. Co działo się Ice Arenie przed dwoma laty, i przed rokiem, pisaliśmy także na TwistService.PL:Mistrzowski weekend 13 - 14 kwietnia 2024:

TwistService.PL Portal Taneczny
WESPRZYJ działalność portalu
symboliczną cegiełką

z przeznaczeniem na pokrycie znacznych kosztów utrzymania portalu oraz jego redagowania. Konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"

Adam Socik
TwistService.PL Portal Taneczny
- rok założenia 2001 -

Miejsce, które łączy tancerzy - jedyny taki w Polsce - dziennik internetowy na scenie tańca towarzyskiego, który to portal samodzielnie prowadzę i finansuję. Istniejemy nieprzerwanie już 23. rok.

Dziś jest
13 lipca 2024

KLUB KIBICA