TANIEC TOWARZYSKI

WDSF Mistrzowie Europy Senior III Standard - Ostróda 2024

Seniorzy też mistrzami są

Dodano: 2024-04-16 | 19:24:49


Mistrzowski weekend mieli także Seniorzy. W Ostródzie, finał należał także do reprezentantów Polski - Marka i Krystyny Wasilewskich.


WDSF Mistrzowie Europy Senior III Standard
foto: Facebook


W festiwalu turniejów mistrzowskich, minionego weekendu, uczestniczyli także Seniorzy. W naszym kraju, w Ostródzie, odbyły się WDSF Mistrzostwa Europy Seniorów III (50+) Standard, zaś w Berlinie: WDSF Mistrzostwa Europy Seniorów II (40+) Standard i WDSF Mistrzostwa Europy Seniorów I (30+) w kombinacji 10 tańców.

W Ostródzie do WDSF Mistrzostw Europy Seniorów III Standard zgłosiły się 53. pary. Ponieważ turnieje Seniorów rangi mistrzowskiej mają formułę otwartą i każda zainteresowana para może w takim turnieju zatańczyć, sprawiło, że Polskę reprezentowało aż 16. par. Najlepszy wynik z polskich par wytańczyli Marek Wasilewski i Krystyna Wasilewska - Mistrzowie Polski w tej kategorii, którzy awansowali do finału zajmując 6-te miejsce.

Marek Wasilewski i Krystyna Wasilewska

Marek i Krystyna Wasilewscy
foto: Facebok

Dwie koleje polskie pary sklasyfikowane zostały w ćwierćfinale: Jarosław Mielcarek i Hanna Mielcarek na miejscu 15., zaś Piotr Misztal i Monika Misztal na miejscach 18.-20.

Tytuł Mistrzów Europy w tej konkurencji przypał naszemu rodakowi - Sławkowi Łukawczykowi, który ze swoją angielską partnerką - Janine Nicole Desai, miał bardzo rzadką okazję zatańczyć turniej w Polsce.


Miejsca drugie i trzecie powędrowały do słonecznej Italii, a wytańczyli je kolejno: Vittorio Bramati i Silvia Martorelli oraz Fiorenzo Fortin i Marianna Voltan.

O mistrzowskich tytułach decydował 9-osobowy panel sędziowski, w którym Polskę reprezentował Maciej Felzenowski, a przewodniczył Chairperson - Markus Sonyj z Niemiec.


Maksim Tschernin i Diana Pierau
foto: Facebook

WDSF Mistrzostwa Europy Seniorów II Standard w Berlinie zgromadziły na starcie aż 87. par, z których - z racji miejsca Mistrzostw - zdecydowaną większość stanowili reprezentanci Niemiec. W tych mistrzostwach, niestety, zabrakło polskich reprezentantów, ale nie zabrakło polskiego akcentu. Tytuł II Wicemistrzów Europy wytańczyła Polka - Diana Pierau, z d. Kuling, tańcząca z Maksimem Tschernin, w barwach Niemiec.


Tytuł Mistrzów Europy wytańczyli Tomas Rimkus i Nerija Surblyte (Litwa), a I Wicemistrzów - Gatis Simsons i Julija Simsone (Łotwa).

Mistrzostwa oceniał 9-osobowy panel sędziowski pod przewodnictwem Chairpersona - Wolfganga Eliascha (Austria), a Polskę reprezentował Vladimir Smirnov.

W WDSF Mistrzostwach Europy Seniorów I w 10 tańcach dominowali reprezentanci Niemiec: Fabian Wendt i Anne Steinmann, Dominic Thutewohl i Mariann Thutewohl oraz Christian Platz i Anja Platz. Dwie polskie pary zatańczyły w tych mistrzostwach bez powodzenia.

TwistService.PL Portal Taneczny
WESPRZYJ działalność portalu
symboliczną cegiełką

z przeznaczeniem na pokrycie znacznych kosztów utrzymania portalu oraz jego redagowania. Konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"

Adam Socik
TwistService.PL Portal Taneczny
- rok założenia 2001 -

Miejsce, które łączy tancerzy - jedyny taki w Polsce - dziennik internetowy na scenie tańca towarzyskiego, który to portal samodzielnie prowadzę i finansuję. Istniejemy nieprzerwanie już 23. rok.

Dziś jest
13 lipca 2024