TANIEC TOWARZYSKI

WDSF Mistrzowie Europy Amatorów Standard - Kiszyniów 2024

Darek i Madara finalistami WDSF Mistrzostw Europy

Dodano: 2024-04-15 | 20:54:22


Dariusz Myćka i Madara Freiberga, to kolejni reprezentanci Polski, którzy wrócili z finałowym miejscem wytańczonym w WDSF Mistrzostwach Europy Amatorów Standard, które odbyły się w sobotę, 13 kwietnia 2024 r. w Kiszyniowie.


WDSF Mistrzowie Europy Amatorów Standard
foto: Facebook


Jak wspominaliśmy w newsie z WDC Mistrzostw Europy Zawodowców Latin, stolica Mołdawii - Kiszyniów gościła w miniony weekend tancerzy dwóch światowych federacji tańca: WDC i WDSF, którzy zarówno w ramach jednej, jak i w drugiej federacji, rywalizowali o tytuły Mistrzów Europy.

W ramach WDSF odbyły się w Kiszyniowie dwa turnieje: WDSF Mistrzostwa Europy Amatorów Standard i WDSF Mistrzostwa Europy Młodzieży poniżej 21 lat w 10 tańcach.

O tytuły WDSF Mistrzów Europy Amatorów Standard rywalizowało 56. par, wśród nich trzy reprezentowały Polskę. Najlepszy wynik - 5. miejsce wytańczyli - Dariusz Myćka i Madara Freibega (8-krotni Mistrzowie Polski).

Mistrzami Europy zostali tancerze Mołdawii - Alexey Glukhov i Anastasia Glazunova. Tytuł I Wicemistrzów wytańczyli Cojoc Rares i Matei Andreea - reprezentanci Rumunii, a II Wicemistrzami zostali Tomas Fainsil i Violetta Fainsil - reprezentanci Niemiec.

Bartosz Szkutnik i Agata Brychcy

Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy
foto: Facebook

Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy, to II Wicemistrzowie Polski, w Kiszyniowie awansowali do półfinału, zajmując 9-te miejsce.

Paweł Haftka i Oliwia Grzęska, dzięki zdobyciu "dzikiej karty" uprawniającej do startu w Mistrzostwach Europy, zdobywali nowe doświadczenia w rywalizacji na mistrzowskich parkietach.

Mistrzami Europy chcieli także być Andrea Roccatti i Julia Mozdyniewicz, reprezentujący słoneczną Italię. Póki co w Kiszyniowie "dotarli" do półfinału zajmując w nim 11. miejsce.

Mistrzów Europy Amatorów Standard typował 12-osobowy panel sędziowski pod przewodnictwem Nenada Jeftic (Serbia), a Polskę reprezentował w roli sędziego - Marcin Ściegliński.


WDSF Mistrzostwa Europy Młodzieży poniżej 21 lat w 10 tańcach

W tej konkurencji Polskę reprezentowała para Filip Szczuryk i Kornelia Szałek z kołobrzeskiej Szkoły Tańca AMBER, Mistrzowie Polski w tej kategorii. W Kiszyniowie wytańczyli półfinał - 7.-8. miejsce. Rywalizowali z 26. parami.

Tytuł WDSF Mistrzów Europy pozostał u gospodarzy, a wytańczyli go: Vladimir Cebanu i Sofia Chiorescu. Kolejne miejsca na mistrzowskim podium przypadły parom: Kristupas Mlinskas i Liepa Rudnickaite (Litwa) oraz Daniel Ficola i Tatiana Gonzalez Contreras (Hiszpania).

Tę konkurencję sędziował 9-osobowy panel sędziowski, w którym Polskę reprezentował także Marcin Ściegliński, zaś Chairpersonem był Heinz Speaker (Niemcy).


Kiszyniów, Mołdawia, 13 - 14 kwietnia 2024


Mistrzowski weekend 13 - 14 kwietnia 2024:
Zobacz historię taneczną par pisaną na TwistService.PL:

TwistService.PL Portal Taneczny
WESPRZYJ działalność portalu
symboliczną cegiełką

z przeznaczeniem na pokrycie znacznych kosztów utrzymania portalu oraz jego redagowania. Konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"

Adam Socik
TwistService.PL Portal Taneczny
- rok założenia 2001 -

Miejsce, które łączy tancerzy - jedyny taki w Polsce - dziennik internetowy na scenie tańca towarzyskiego, który to portal samodzielnie prowadzę i finansuję. Istniejemy nieprzerwanie już 23. rok.


Dariusz Myćka i Madara Freiberga - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:
Bartłomiej Szkutnik i Agata Brychcy - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:


Dziś jest
13 lipca 2024

KLUB KIBICA