TANIEC TOWARZYSKI

Dariusz Myćka i Madara Freiberega

Madryt - pierwszy turniej w 2024 roku

Dodano: 2024-01-08 | 14:57:56


Po świąteczno-noworocznym czasie pierwsze turniejowe zmagania miały miejsce w Madrycie, gdzie odbyły się m.in. turnieje WDSF Open NS w obu stylach. W stylu standardowym finał należał także do polskich par.


Dariusz Myćka i Madara Freiberga
foto: Reinhard Egli / move-pix.com


DanceSport Cup, ma swój początek już w 2010 roku, w którym odbyło się pięć turniejów cyklu Grand Prix Dance Sport Cup 2010. W pierwszym z ówczesnych turniejów Grand Prix, w Madrycie, w tańcach standardowych wygrali polscy tancerze Marek Kosaty i Paulina Glazik.

Przez kolejne lata na scenie WDSF, w Madrycie, turniejem DanceSport Cup rozpoczynał się turniejowy - kolejny - Nowy Rok. Przez dwa lata, w roku 2018 i 2019, turniej odbywał się w Benidorm, nad hiszpańskim wybrzeżem Morza Śródziemnego, by po przerwie okresu pandemicznego, w bieżącym 2024 roku, wydarzenie to powróciło ponownie do Madrytu, do luksusowego kompleksu Hotelu Auditorium.

DanceSport Cup Madryt

W turniejach DanceSport Cup, organizowanych przez trio: Frederic Mosa, Pietro Braga i Valeri Ivanov, uczestniczyły także - z powodzeniem - polskie pary. Nie inaczej było również w bieżącym roku, szczególnie w konkurencji WDSF World Open (NS) Standard, w której z Polski zatańczyły cztery pary. Dwie z nich - Dariusz Myćka i Madara Freiberga oraz Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek zajęły w finale - odpowiednio - miejsca: drugie i szóste.

Andrea Roccatti i Julia Mozdyniewicz

Andrea Roccatti i Julia Mozdyniewicz
foto: FB  - Julia Mozdyniewicz

Finałowe, 5. miejsce, należało także do włosko-polskiego duetu: Andrea Roccatti i Julia Mozdyniewicz.

Półfinałowe, 8. miejsce, wytańczyła kolejna polska para - Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz, zaś w ćwierćfinale, 18. miejsce przypadło Pawłowi Haftka i Oliwii Grzęskiej, którzy zatańczyli także w turnieju WDSF Open Rising Stars Standard (wyniki), zajmując 5. miejsce w finale.

16.-17. miejsce, w ćwierćfinale, turnieju WDSF World Open (NS) Standard zajęła Polka - Maja Kucharczyk, która tańczy z Davide Corrodi w barwach Szwajcarii.

W turnieju WDSF World Open (NS) Standard zatańczyły 34. pary, a finał należał do poniższych par:

WDSF World Open (NS) Standard - Madryt 2024

WDSF World Open (NS) Standard
foto: Mateusz Czyżyk


  1. Alexey Glukhov i Anastasia Glazunova - Mołdawia
  2. Dariusz Myćka i Madara Freiberga - Polska
  3. Yuan Shaoyang i Qi Chongxuan - Chiny
  4. Kirill Pavlov i Kristina Shinkariuk - Albania
  5. Andrea Roccatti i Julia Mozdyniewicz - Włochy
  6. Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - Polska

Wyniki: WDSF Open (NS) Standard - Madryt 2024

Grzegorz Brzozowski i Kinga Szumańska

Open under 21 Latin - Madryt 2024

Grzegorz Brzozowski i Kinga Szumańska - Tallinn 2023
Open Under 21 Latin - Madryt 2024
foto: materiały redakcyjne

Nowy Rok taneczny, w Madrycie, powitali turniejowo, ubiegłoroczni, II Wicemistrzowie Europy Północnej Młodzieży Latin - Grzegorz Brzozowski i Kinga Szumańska.

Zatańczyli w dwóch turniejach:
  • WDSF Open Rising Stars Latin, w którym w rywalizacji z 28. parami awansowali do finału zajmując 6. miejsce (Wyniki: WDSF Open Rising Stars Latin) oraz w
  • Open Under 21 Latin, w którym zajęli 4. miejsce.

Marceli Józefowicz i Julia Kawa

Marceli Józefowicz i Julia Kawa
foto ilustracyjne: FB - Marceli Józefowicz

Marceli Józefowicz i Julia Kawa, to ubiegłoroczni Mistrzowie Polski Juniorów II Latin i II Wicemistrzowie Polski Juniorów II Standard. Trenują w elbląskim klubie JANTAR. Oni także rozpoczęli Nowy Rok 2024 w Madrycie, debiutując w w kategorii Młodzieży. Tańczyli w obu stylach. Zajęli miejsca w półfinałach: w stylu standardowym - 7. miejsce, a w latynoamerykańskim - 10.-11. miejsce.

Wyniki WDSF Open Młodzieży:

Antoni Czyżyk - Prezes Polskiego Związku Tańca Sportowego, w Madrycie, witał Nowy Rok turniejowy w charakterze sędziego.

W konkurencji WDSF World Open (NS) Latin wśród 53. startujących par zabrakło polskiej pary. Polskim akcentem tego turnieju był udział - w barwach Czech - Jakuba Lipowskiego i Terezy Kucerova, którzy zajęli 5. miejsce w finale.
Turnieje DanceSport Cup na TwistService.PL:


Zobacz historię taneczną par - uczestników DanceSport Cup w Madrycie, 6 - 7 stycznia 2024 roku - pisana na TwistService.PL:
TwistService.PL Portal Taneczny
TwistService.PL Portal Taneczny
- rok założenia 2001 -

Miejsce, które łączy tancerzy - jedyny taki w Polsce - dziennik internetowy na scenie tańca towarzyskiego, który to portal samodzielnie prowadzę i finansuję. Dzięki hojności wielu darczyńców weszliśmy w 23. rok istnienia, za co z wdzięcznością i serdecznie dziękuję :)

Adam Socik
Zacznij Nowy Rok 2024 z przytupem i
WESPRZYJ działalność portalu
symboliczną cegiełką

z przeznaczeniem na pokrycie znacznych kosztów utrzymania portalu oraz jego redagowania. Konto: Adam SOCIK, Nr 50 1020 5558 1111 1100 9280 0294 lub BLIKIEM tel. +48 502 168 694 z dopiskiem w tytule: "Darowizna na prowadzenie portalu TwistService.PL"


Dariusz Myćka i Madara Freiberga - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:
Mateusz Brzozowski i Justyna Możdżonek - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL:
Jakub Lipowski i Tereza Kucerova - historia taneczna pary pisana na TwistService.PL: